Obrázek k článku „Potřebuju zastavit.“ Matt Healy prozradil důvod plánované pauzy The 1975
| Jarda Konáš | Foto: Samuel Bradley

„Potřebuju zastavit.“ Matt Healy prozradil důvod plánované pauzy The 1975

Fanoušci ovšem nemusí smutnit, podle všeho se zdá, že se kapela chce především nějaký čas soustředit na dokončení nové desky.

Šušká se o tom od loňského září. Tehdy frontman Matt Healy na koncertě v Sacramentu prohlásil, že dojedou turné a dají si od koncertů pauzu. Opakovaně pak vysvětloval, že to neznamená konec, kapela se nerozpadá, ale drb si evidentně žil dál svým životem. A tak se k němu nakonec vrátil minulý týden na koncertě v Birminghamu.

„Pravda je, že se všichni tak trochu bojí, že zmizíme na věky. Právě teď děláme na nové desce a já potřebuju zastavit. Aspoň na minutu.“ Healy pak přiložil k mikrofonu svůj mobil a pustil ukázku jedné z chystaných skladeb, kde se zpívá o nutnosti aspoň na minutu zastavit.

„Takhle jsem se už delší dobu fakt cítil,“ pokračoval frontman k publiku. „Jsme vám vděční a moc vám děkujeme. Zmizíme a doufáme, že pro vás nahrajeme dobrou desku. Jenom nevím, co budu dělat mezitím.“

Poslední deska Being Funny in a Foreign Language vyšla před rokem a půl a The 1975 jsou od té doby prakticky pořád na turné. Únavě frontmana i touze vzít si pauzu, aby se mohli soustředit na další album, se proto nedá moc divit. Kdo ví, jak dlouho ovšem potrvá? Finální koncert turné odehrají 24. března v Amsterdamu, 14. března se zastaví v Praze.