Obrázek k článku Prahu čeká elektrizující šílenství. Přijedou ikoničtí The Prodigy
| Lukáš Rešl | Foto: Exit festival

Prahu čeká elektrizující šílenství. Přijedou ikoničtí The Prodigy

Britská elektronická skupina se vrací do České republiky po pěti letech. Svou výbušnou show představí 7. prosince v pražské Sportovní hale Fortuna.

Už jsou to čtyři roky, co hudební svět zasáhla zpráva o sebevraždě Keitha Flinta, jenž byl nedílnou součástí party The Prodigy od jejího vzniku. Kapelu tato tragická událost nepoložila a zbylí dva členové Liam Howlett a Maxim (vlastním jménem Keith Andrew Palmer) se rozhodli v projektu pokračovat.

Od té doby zvládla dvojice nahrát několik singlů a očekává se, že by letos měla vydat i první desku bez Keitha Flinta. Po tříleté koncertní pauze absolvovala oslabená sestava minulý rok červencové turné na oslavu 25 let alba The Fat of the Land. Koncem října pak The Prodigy ohlásili koncerty napříč Evropou, přičemž se nechali slyšet, že postupně přidají více zastávek.

Nyní skupina představila dalších deset koncertů v rámci evropského turné s názvem Army of the Ants. Mezi nimi nechybí ani pražská štace ve Sportovní hale Fortuna, jež se uskuteční 7. prosince 2023. Událost pořádá společnost Live Nation.