Obrázek k článku První poslech: Slyšeli jsme nové album Vladimíra Mišíka. Noční obraz vyjde v září
| Šárka Hellerová | Foto: Zuzana Bönisch

První poslech: Slyšeli jsme nové album Vladimíra Mišíka. Noční obraz vyjde v září

Dva roky po Jednou tě potkám, za které Mišík obdržel šest cen Anděl, přichází s dalším albem, jenž nahrál ve spolupráci s Petrem Ostrouchovem. Dnes ho představil novinářům ve studiu Sono a na první poslech jde o po všech stránkách bohatou nahrávku, plnou silných momentů.

Když se Petr Ostrouchov bezprostředně po vydání úspěšné desky Jednou tě potkám Mišíka zeptal, kdy začnou nahrávat nové písně, zpěvák se nejprve vyděsil. Po pár měsících mu v mailu přistálo sedm demonahrávek a tehdy už bylo jasné, že něco nového vzniká. V průběhu loňského roku pak nahrávali píseň po písni, zpočátku nebylo jasně dané, zda se bude jednat o celé nové album. Postupem času bylo zřejmé, že mají dostatek skladeb a vznikl Noční Obraz - album mnoha balad, poezie a zvukomalebných obrazů.  

Kromě básní Václava Hraběte, Jana Skácela, Jiřího Ortena, Františka Hraběte jsou na albu pochopitelně i nové texty Vladimíra Mišíka a závěr patří slovům Davida Stypky. Skladba Děkuji není jedinou chvílí, kdy album svádí k dojetí (například píseň Nad útesem dění vás dostane), ale rozhodně je na první dojem v tomhle směru nejpůsobivější.

Mišíkův hlas opět doprovází skupina Blue Shadows. Kromě toho ovšem Noční obraz dokresluje dlouhá plejáda domácích i zahraničních hostů, jako jsou Blind Boys of Alabama, Jerry Douglas, Davy Spillane, Dónal Lunny, Jamey Haddad nebo Mike Marshall. Z domácích hudebníků pak například Ondřej Pivec, František Kop nebo Radek Baborák. V roli hostujících vokalistů s Mišíkem nahrávali Lenka Dusilová, Robert Křesťan, Lenka Nová nebo Markéta Foukalová. Vše dohromady vytváří překrásný a pestrý vesmír, v každé písni vás okouzlí jiný nástroj, vokál či zvuk.

Nahrávat další album po všeobecném nadšení, se kterým se setkalo Jednou tě potkám, byla jistě náročná disciplína, ale podařilo se navázat s velkou grácií a bez napodobování úspěšného modelu. Věřte, že na poslech Nočního obrazu se můžete těšit.