Obrázek k článku Utajený návrat Black Eyed Peas. Hrdinové diskoték zahrají v Praze nečekaný koncert
| Lukáš Rešl | Foto: Social Revolt Agency

Utajený návrat Black Eyed Peas. Hrdinové diskoték zahrají v Praze nečekaný koncert

V pražském open air areálu Žluté lázně se už 10. července zjeví kapela, jejíž hity jako Pump It nebo I Gotta Feeling rozbily hitparády po celém světě. Black Eyed Peas se k nám vrátí po čtrnácti letech. Tehdy bez problému vyprodali největší halu v zemi. Dnes vystupují bez zpěvačky Fergie.

Naposledy u nás američtí hitmakeři hráli v roce 2010 - tehdy se jejich útočištěm stala vyprodaná pražská O2 arena. Návrat Black Eyed Peas do České republiky ale bude bez hlasu zpěvačky Fergie (Stacy Ann Ferguson), jež v roce 2018 skupinu opustila. Ženský element ovšem na pódiu chybět nebude. Se skupinou totiž přijede filipínská zpěvačka J. Rey Soul, která se stala pravidelným členem souboru v rámci živých vystoupení.

Skupina začínala jako typická hiphopová parta, brzy ale vystřelila díky hitům jako I Gotta Feeling, Pump It nebo Just Can't Get Enough, jimiž si získala posluchače v rádiích i na diskotékách. Will.I.Ama to katapultovalo na pozici jednoho z nejvyhledávanějších producentů své doby. Kapela je ovšem i nadále velmi aktivní, co se týče produkce nových písní, o čemž svědčí i její poslední novinka Tonight. Ta vyšla před pár dny jako soundtrack k chystanému filmu Bad Boys: Ride Or Die v hlavní roli s Willem Smithem a Martinem Lawrencem. V krátké době nasbírala na Youtube přes 6 milionů zhlédnutí. Po odchodu Fergie kapela navíc vyjma řady singlů zvládla vydat i tři studiové desky.

Trojice Will.i.am, apl.de.ap a Taboo, která za více než 25 let své kariéry získala šest cen Grammy a dokázala prodat na 35 milionů alb, by podle organizátorů měla do Prahy přivést „nezaměnitelnou energii a řadu hitů, které dobývají žebříčky po celém světě.“ Koncert ve Žlutých lázních se kapela a pořadatelé oznámili takřka na poslední chvíli, necelý měsíc a půl před akcí. Z Prahy The Black Eyed Peas pojedou na Exit Festival do Srbska.