Obrázek k článku Zpěvák Guns N' Roses trefil mikrofonem fanynku do obličeje. S dlouholetou tradicí končí
| Michael Švarc | Foto: Katarina Benzova

Zpěvák Guns N' Roses trefil mikrofonem fanynku do obličeje. S dlouholetou tradicí končí

Australanka Rebecca Howe si z nedávného koncertu Guns N‘ Roses v Adelaide zřejmě hezké vzpomínky neodnese. Zpěvák Axl Rose ji totiž při tradičním házení mikrofonu do publika trefil do obličeje, z čehož žena vyvázla s monokly a odřeným nosem.

Frontman kapely v návaznosti na incident uvedl, že s touto tradicí, kterou provozuje přes 30 let, přestane, informuje britský server Guardian. 

Zpěvák vhozením mikrofonu do publika pravidelně završuje koncerty. „Nestála jsem úplně vepředu, hrála poslední písnička Take Me Down To Paradise City, Axl se uklonil, hodil mikrofon do davu a pak bum… rovnou na kořen mého nosu,“ uvedla Australanka pro server New York Post.

Mikrofon nakonec chytil jiný z fanoušků, zatímco žena byla podle svých slov v šoku. Stačilo prý pár centimetrů vedle a mohla přijít o zrak nebo i o život.

Frontman Guns N‘ Roses se k incidentu vyjádřil na Twitteru, kde však nepotvrdil jeho pravost. „Pokud je to pravda, tak samozřejmě nechceme, aby kdokoli přišel k újmě,“ napsal zpěvák s tím, že mikrofon do předních řad publika házel více než 30 let a šlo o nedílnou součást každého koncertu. „Fanoušci to chtěli a byli si vědomi faktu, že mají příležitost mikrofon chytit,“ doplnil Axl Rose.

Kvůli bezpečí diváků však přestane kapela házet do publika nejen mikrofony, ale i další předměty, tedy zřejmě trsátka nebo paličky na bicí. Rose ve svém tweetu naznačil, že někteří lidé si pro vlastní profit některé události přibarvují a posouvají je dále od reality. Podobné nehody se podle Rose přitom mohou stát. „Moc děkuju za pochopení,“ uzavřel frontman svůj tweet.

Přečtěte si také recenzi z letošního koncertu Guns N‘ Roses v pražských Letňanech. „Gáni odehráli poctivý tříhodinový set plný známých skladeb i Slashových sól,“ píše Jarda Konáš.