Obrázek k článku PĚTATŘICÁTNÍCI: Go Kabáti Go! Amerika a překvapení v Eurovizi (3)
| Honza Vedral | Foto: Ondřej Pýcha

PĚTATŘICÁTNÍCI: Go Kabáti Go! Amerika a překvapení v Eurovizi (3)

Nejpopulárnější česká rocková kapela slaví pětatřicet let na scéně. Jak a proč se zrovna tahle parta kluků ze špinavých sklepů v Teplicích dostala až do vyprodaných hal po celé zemi? A co všechno u toho zažila? Ve třetí epizodě se ve vzpomínkách Oty Váni dostáváme do nultých let, kdy Kabát poprvé naplnil stadiony. A vydal svoje největší hity včetně Pohody a Malé dámy.

Ve speciální minisérii podcastů, která dostala název Pětatřicátníci, jsme se rozhodli jít až ke kořenům. A vůbec poprvé popsat, jak vznikl a postupně se utvářel fenomén jménem Kabát.

Hlavním průvodcem historií Kabátu se stal kytarista Ota Váňa, strůjce řady nosných riffů a hitů, které má kapela v repertoáru. 

Každou středu si můžete jeho vyprávění poslechnout v rámci našeho podcastu Headliner CZ. A kromě vzpomínek Oty Váni vás postupně čekají i rozhovory s ostatními členy Kabátů. Tak si u našich podcastů nezapomeňte nastavit odběr. 

 A než se do toho vrhneme, ještě jedno důležité upozornění. V této sérii vás čekají sex, drogy a hlavně spousta rokenrolu!

Seriál Pětatřicátníci můžete poslouchat v rámci našeho podcastu Headliner CZ zdarma na Spotify, Apple Podcasty na Seznam.cz a v dalších podcastových servisech. První epizodu si můžete připomenout zde, druhou tady. Titulní článek dubnového Headlineru čtěte zde nebo pohodlně v aplikaci na vašem telefonu či tabletu.

Ve třetí epizodě rozebíráme alba Go Satane Go, kompilaci Suma Sumárum, na které poprvé zazněla Pohoda, i vznik alba Corrida, které se zpozdilo tak, až Kabát musel přeplánovat turné. Ale stálo to zato.

Krom povídání o muzice se můžete těšit na zásadní historky z ubytoven i amerických turné a hotelů. Jak to přišlo, že Kabát málem zapálil nemocnici v Motole? Jak to bylo s prvním Slavíkem? A co se dělo v zákulisí Eurovize a proč ze soutěže Kabát ve skutečnosti odešel jako vítěz? Zahaleno tajemstvím zůstane snad jen Hurvajzovo tajemné posezení s Dášou, které se poněkud protáhlo.