Obrázek k článku PĚTATŘICÁTNÍCI: Zlaté devadesátky Kabátu. Plné sály, zbořená auta i Satan Klaus (2)
| Honza Vedral | Foto: Ondřej Pýcha

PĚTATŘICÁTNÍCI: Zlaté devadesátky Kabátu. Plné sály, zbořená auta i Satan Klaus (2)

Nejpopulárnější česká rocková kapela slaví pětatřicet let na scéně. Jak a proč se zrovna tahle parta kluků ze špinavých sklepů v Teplicích dostala až do vyprodaných hal po celé zemi? A co všechno u toho zažila? V druhém pokračování podcastu Pětatřicátníci se zaměříme na zlatá devadesátá léta.

Ve speciální minisérii podcastů, která dostala název Pětatřicátníci, jsme se rozhodli jít až ke kořenům. A vůbec poprvé popsat, jak vznikl a postupně se utvářel fenomén jménem Kabát.

Hlavním průvodcem historií Kabátu se stal kytarista Ota Váňa, strůjce řady nosných riffů a hitů, které má kapela v repertoáru. 

Každou středu si můžete jeho vyprávění poslechnout v rámci našeho podcastu Headliner CZ. A kromě vzpomínek Oty Váni vás postupně čekají i rozhovory s ostatními členy Kabátů. Tak si u našich podcastů nezapomeňte nastavit odběr.

A než se do toho vrhneme, ještě jedno důležité upozornění. V této sérii vás čekají sex, drogy a hlavně spousta rokenrolu!

Seriál Pětatřicátníci můžete poslouchat v rámci našeho podcastu Headliner CZ zdarma na Spotify, Apple Podcasty na Seznam.cz a v dalších podcastových servisech. První epizodu si můžete připomenout zde. Titulní článek dubnového Headlineru čtěte zde nebo pohodlně v aplikaci na vašem telefonu či tabletu.

V druhé epizodě podcastu o historii skupiny Kabát rozebíráme s kytaristou Otou Váňou vznik desky Colorado, první menší krizi s deskou Země plná trpaslíků, natáčení alba Čert na koze jel. A taky postupnou profesionalizaci a důležité kroky Kabátu k tomu stát se velkou kapelou.