Obrázek k článku Dua Lipa, Coldplay a SZA jsou headlinery letošního Glastonbury
| Šárka Hellerová | Foto: Tyrone Lebon

Dua Lipa, Coldplay a SZA jsou headlinery letošního Glastonbury

Čtyři měsíce poté, co byl legendární britský festival za pár desítek minut vyprodán, odhalili pořadatelé line-up letošního ročníku.

Od chvíle, co loňské Glastonbury završil Elton John epickým koncertem na Pyramidě a na Other Stage dohráli Queens of the Stone Age, se myšlenky na festival dělí mezi vzpomínkami a vyhlížením jmen na příští rok. Návštěvníci se konečně dočkali – headlinery hlavní scény budou Dua Lipa, Coldplay a SZA. Tradiční nedělní slot pro ty největší legendy bude letos patřit Shanie Twain.

Dalšími interprety na hlavní Pyramid Stage budou mimo jiné LCD Soundsystem, Little Simz, Burna Boy, PJ Harvey, Cyndi Lauper, Michael Kiwanuka, Janelle Monae, Olivia Dean, Paloma Faith či Keane.

Headlinery druhé největší scény, Other Stage, jsou Idles, Disclosure a The National. Vystoupí tam ale i The Streets, Two Door Cinema Club, The Last Dinner Party či Avril Lavigne,

Dále letos na Glastonbury zahrají například Jungle, Justice, Bloc Party, Fontaines D.C., Yard Act, Arlo Parks, Gossip a mnoho dalších.

Festival se koná od 26. června do neděle 30. června a jména, která najdeme na čerstvě zveřejněném plakátu, tvoří jen zlomek celkového dění, které se na malebné Worthy Farm v té době odehraje.

Podivuhodný trip na Glastonbury. Festival, který je větší než si myslíte. Připomeňte si loňský ročník v článku Danyho Stejskala

Nezapomenutelné finále loňského Glastonbury patřilo poslednímu koncertu Eltona Johna v Británii