Obrázek k článku Nepoučitelná Lana Del Rey opět přetahovala. Coachellu to stálo tisíce dolarů
| Lukáš Rešl | Foto: Profimedia

Nepoučitelná Lana Del Rey opět přetahovala. Coachellu to stálo tisíce dolarů

Americký festival Coachella dostal pokutu. Důvodem bylo překročení večerky, kterou měl festival stanovenou na základě dohody s městem. Lana Del Rey, jež jeden festivalový den svým setem zavírala, neskončila včas.

Rušení nočního klidu se nevyplácí a své o tom ví známý festival Coachella, který se každý rok tradičně koná v dubnovém termínu. Jedním z taháků této události bylo vystoupení populární zpěvačky Lany Del Rey v druhém festivalovém týdnu. Její páteční set (19. dubna) se nečekaně protáhl a festival to stálo v přepočtu přes šest set šedesát tisíc korun, informuje portál TMZ.

Zastupitelstvo města Indio, kde se festival koná, již dříve sdělilo, že v rámci dohody s pořadateli budou účtovat pokutu ve výši dvacet tisíc dolarů za prvních pět minut překročení úřady stanové večerky a také tisíc dolarů za každou další minutu. Ve výsledku tak přetáhnuté vystoupení Lany Del Rey stálo festival 28 000 dolarů.

Záznam koncertu Lany Del Rey z festivalu Coachella.

Město uvedlo, že zpěvačka svůj set překročila o 13 minut. Lana Del Rey totiž svůj set pojala vskutku velkolepě. Zaznělo 19 písní, včetně překvapivého vystoupení Camily Cabello, která v průběhu setu své slavnější kolegyně zazpívala vlastní píseň I Luv It. Zastupitelé uvedli, že se zároveň jednalo o jedinou pokutu z druhého festivalového víkendu, který se uskutečnil v termínu od 18. do 20. dubna.

Není to poprvé, co měla Lana Del Rey potíže s dodržením stanoveného harmonogramu. Obdobná situace totiž nastala při jejím loňském vystoupením na britském festivalu Glastonbury. Zde na pódium dorazila o celých 30 minut později a kvůli tomu se měl její set rovněž výrazně protáhnout. Na rozdíl od amerických kolegů se s tím však Britové vůbec nemazali a zpěvačce natvrdo vypli proud.