Obrázek k článku Jemná image podle Megan Thee Stallion. Po nahrávací společnosti chce milion
| Petra Divoká | Foto: Warner Music

Jemná image podle Megan Thee Stallion. Po nahrávací společnosti chce milion

Před dvěma lety rapperka Megan Thee Stallion společně s Cardi B vzbudila pozornost explicitním singlem WAP (Wet Ass Pussy). Získala tři Grammy a i kvůli sexuálnímu podtextu svých písní a klipů se stala sledovanou hvězdou. Na novém album Traumazine prý chtěla zjemnit image. Ale ostrý jazyk ji opět dostal do titulků

Aktuální nahrávka by rapperce měla přinést svobodu v podobě ukončení spolupráce s dosavadním labelem, se kterým se soudí. Doteď si Megan Thee Stallion přála pouze vyvázat se z nevýhodné smlouvy, nyní by k odchodu navíc ráda dostala odškodné ve výši milion dolarů. Právní bitva o ukončení smlouvy s 1501 Certified Entertainment, která umělkyni relativně krátce po jejím podepsání zhořkla, se táhne od roku 2020, informuje časopis Rolling Stone.

Megan má za to, že novým albem Traumazine naplnila své závazky. Majitel labelu, bývalý basebalista Carl Crawford, oponuje, že mu Megan, rodným jménem Megan Pete, stále dluží miliony z dosavadních zisků. Předchozí nahrávka Something For Thee Hotties navíc dle něho není plnohodnotné album, tedy by Traumazine dle smlouvy nemělo být jejím posledním dílem u jeho vydavatelství.

Rapperka to ale vidí jinak. Oči jí prý otevřel nový management ze společnosti Roc Nation, jíž založil rapper Jay-Z. Dle názoru jejích právníků stávající smlouva neodpovídá současným standardům, kdy se zisky mezi vydavatelstvím a umělcem obvykle dělí napůl.

Megan Thee Stallion navíc naznačuje, že vydavatelství nechalo na veřejnost uniknout její novou skladbu, což ji donutilo vydat Traumazine dříve, než plánovala. Společnost to odmítá s tím, že si nedovede představit motiv takové úmyslné sabotáže, když přece má podíl z prodejů.

Právní a mediální bitva každopádně přitahuje k novince  pozornost. A z rozhovorů Megan Thee Stallion je zřejmé, že hodlá převzít otěže své kariéry do vlastních rukou. I když to z promo fotek k novému albu nevypadá, nový singl Her doprovází výrazně decentnější vizuál, než byli fanoušci zvyklí u předchozích klipů. Text čtvrtého singlu ovšem dokládá, že minimalistický černobílý klip jen klame tělem, Megan je pořád stejně ostrá a nebere si servítky.

Rapperka poskytla magazínu Rolling Stone rozsáhlý rozhovor,  v něm otevřeně hovoří o událostech posledních let, během kterých jí zemřela maminka i prababička, k níž měla velmi blízko. Také se vyrovnávala s vážným traumatem – postřelil ji bývalý kamarád, rapper a zpěvák Tory Lanez. Ten obvinění popírá, a tak se Megan snaží vyrovnat i s tím, že část poloanonymních internetových haterů různým způsobem straní útočníkovi.

„Nějakým způsobem se stalo, že jsem se tím padouchem stala já,“ řekla Megan. „Nevím, jestli to lidé neberou vážně, protože se zdám být silná. Zajímalo by mě, jestli je to kvůli tomu, jak vypadám? Protože nejsem světlá? Protože nejsem dost bílá? Nemám správný tvar? Výšku? Protože nejsem drobná? Kvůli tomu se zdá, že nejsem hodná toho, aby se se mnou zacházelo jako se ženou?“ reaguje na nenávistné komentáře.

Na nové desce vypráví svůj příběh po svém, a i když je to občas dost drsná výpověď, chce dát světu vědět, že je i člověk se všemi emocemi, prožitky a úzkostmi. A taky politickými názory a hněvem vůči nespravedlnosti a násilí ve společnosti. Bude ale tohle její fanoušky zajímat?