Obrázek k článku NAŽIVO: Noční směna rocku a emocí. LABe album pokřtili vodou z řeky
| Marek Reinoha | Foto: Marek Reinoha

NAŽIVO: Noční směna rocku a emocí. LABe album pokřtili vodou z řeky

Adam Jánošík, bubeník The Atavists, se svým projektem LABe, nedávno vydal album Noční směny. Nyní ho pokřtil v Malostranské besedě.

Na novém albu Adam Jánošík, se zpěvákem a producentem Tomášem Frödem, který textům propůjčil svůj hlas, zhmotnil písničky, které původně začal psát za nocí strávených ve zkušebně proto, aby ze sebe dostal ven věci, které doté doby tlumil drogami a alkoholem.

Jánošík a Fröde se obklopili kapelou tvořenou Martinem Suchým z Lucky Losers (kytara), Zdeňkem Ceralem z Ready Kirken (kytara) a Vojtou Říhou z Vanua2 (basová kytara) a v této sestavě včera v zaplněné Malostranské besedě písničky z alba představili naživo a album pokřtili.

Přestože je deska plná silného textového materiálu obsahujícího výpověď člověka, který toho má hodně za sebou, a ve kterém Jánošík odvážně otevírá své nitro a zbavuje se svých démonů, je primárně určena k soustředěnému poslechu někde v klidu se sluchátky na uších, neztrácí písničky na síle ani během koncertu. Fröde za mikrofonem uvěřitelně přenáší emoce a pocity schované v textech do publika a ta, ač v podstatě přímá, přesto do detailů hudebně propracovaná rocková muzika tyto emoce podtrhuje.

V průběhu koncertu se ke kapele, která přehrála písničky z alba Noční směny, připojili dva hosté, kterými byli Ondřej Klímek na příčnou flétnu a Michal Skořepa na klavír. A jelikož kapela nemá víc písniček, než kolik jich na tom albu je, tak před samotným křtem předvedla některé ještě jednou v intimní akustické verzi. Následného křtu se zhostili Petr Zelenka a František Černý z Čechomoru, který vinyl symbolicky polil vodou z LABe.

Co napsat závěrem? Asi jen to, že to byl hezký večer, který byl svátkem poctivého rocku plného emocí a energie. Možná už se nebude opakovat, kapela totiž aktuálně nemá další koncertní plány.

LABe
17. listopad 2023
Malostranská beseda, Praha