Obrázek k článku Nové obvinění v kauze Rammstein: Dívky kapele vodila ruská castingová režisérka
| boi | Foto: Jan Nožička

Nové obvinění v kauze Rammstein: Dívky kapele vodila ruská castingová režisérka

K obviněním proti Rammstein se přidala německá influencerka Kayla Shyx, kterou na sociálních sítí sledují miliony lidí. V půl hodinovém videu popsala mechanismus, jak byla vybrána do „řady nula“. Kapela v novém prohlášení odsoudila jakýkoliv druh obtěžování.

Rammstein v posledních týdnech čelí obvinění dívek, které se na koncertech kapely dostaly do „řady nula“. Afterparty s kapelou, na které dostaly pozvánky, byly podle nich plné alkoholu a tvrdých drog. Jejich pravým účelem pak mělo být, aby omámené dívky plnily sexuální fantazie zpěváka Tilla Lindemanna.

Žádná z dívek, které zatím promluvily, přitom frontmana Rammstein nenařkla přímo ze znásilnění. Znepokojující je podle nich systém „dodávek“ nových dívek, který měla řídit Ruska Alena Makeeva. Na instagramovém účtu, který je v této chvíli soukromý, oficiálně vystupuje jako „castingová režisérka“ na turné Tilla Lindemanna.

Malá párty s Tillem

Jak operuje, nyní v půl hodinovém videu popsala německá influencerka Kayla Shyx, která má 1,7 milionu sledujících na TikToku a její videa na YouTube i Instagramu odebírá téměř 800 000 lidí. Zkušenost z „řady nula“ má už z loňského června, kdy se chystala zveřejnit podrobnosti, ale dle jejího aktuálního vyjádření jí to rozmluvil její tehdejší managment a lidé z hudebního průmyslu. Se zveřejněním svého příběhu přišla v návaznosti na aktuální obvinění, která vznesla irská fanynka Shelby Lynn po incidentu na koncertu ve Vilniusu.

Video, které Shyx natočila, nese název „Co se skutečně děje na afterparty s Rammsteinem“ a v jeho úvodu ukazuje historii zpráv na WhatsAppu z doby koncertu, které vedla s ostatními dívkami. V nich můžete číst věty jako "Bylo to tak sakra nepříjemné", "Přivedli nás tam (sic!) jen proto, aby si z nás Rammstein vybrali", "To bylo tak sakra divné, můj Bože" nebo "Nikdy jsem něco takového nezažila".

Shyx přímo hovoří o Aleně Makeevové, „castingové režisérce“, jejímž úkolem je vybírat a přes sociální sítě či přímo na koncertu zvát vybrané dívky do „řady nula“. „Byla k nám opravdu milá," popsala Shyx úvodní setkání. Žena ji a dívku, se kterou tam influencerka byla, měla oslovit přímo na koncertě, který kapela hrála 4. června 2022, ptala se jich na věk a jestli jsou velkými fanynkami. Následovalo pozvání do zákulisí. Vše nejdřív vypadalo jako běžná afterparty, kde podle influencerky byla řada známých osobností. Brzy ale zjistily, že dostaly pozvání na zcela jinou část večírku. Společně se sedmi nebo osmi dalšími ženami je lidé z bezpečnostního personálu odvedli do soukromé místnosti. Předtím musely odevzdat své mobilní telefony, aby z toho, co se bude dít, nemohly pořídit záznam. Když se dívky ptaly, co se bude dít, Makeeva jim měla říct: „malá párty s Tillem.“

Chcete mít sex?

„V tu chvíli jsem se měla otočit,“ líčí influencerka. „Ale Makeeva nás neustále uklidňovala a já byla pod velkým tlakem." Celou situaci, do které byly dívky vmanipulovány, popisuje jako chytře vymyšlenou. Potom už se dívky ocitly v malé místnosti s dvěma černými pohovkami a spoustou alkoholu. „Pak jsme seděly v řadě, některé dívky působily omámeně. Působily, jako by tam ani nebyly," vzpomíná ve videu Shyx. "Špatná atmosféra, bylo naprosto ticho. Žádná z dívek nemluvila a najednou mi to všechno došlo."

Muži z bezpečnostního personálu společně s Makeevou měli sedět proti dívkám, pít alkohol a kouřit cigarety, popsala influencerka nepříjemné okamžiky, které předcházely pokusům „rozjet večírek“. Během konverzace, která následovala, zazněla i přímá otázka, jestli by někdy chtěla mít sex s Rammsteinem. „Nejsme tady proto, abychom s vámi měly sex, " odpověděla jedna z dívek. Neplatilo to ale pro všechny.

Byla to ztráta času

Na avizovanou afterparty s kapelou měl nakonec přijít pouze Till Lindemannem. „Bylo to krátké, cítila jsem se dost pod tlakem," popsala setkání influencerka. Podle ní bylo pravým důvodem setkání pouze to, aby si Lindemann z dívek vybral, se kterou bude chtít mít sex. Jí samotnou měla ochranka po krátké konverzaci vyprovodit se slovy: „Byla to ztráta času“. Během party Shyx prý mluvila i s dalšími dívkami, které vyprávěly o jiných večírcích Rammstein. Dozvěděla se, že již před koncertem byla jedna dívka vybrána Lindemannem, aby ho orálně uspokojila. Ostatní dívky vyprávěly, že takové party probíhají při každém koncertě.

Podle Kayly Shyx je nutné upozornit na systém "řady nula", který skupina Rammstein využívá pro výběr žen na své večírky. „Tento systém je problematický, protože tady nejde o svobodnou vůli,“ mluví influencerka o zneužívání moci. Argumentuje i básní When you sleep, ve které Till Lindemann popisuje svou fantazii o sexu s omámenou ženou, která je v bezvědomí.

Rammstein: Nesuďte nás

V reakci na obvinění vydala skupina Rammstein na svém instagramu další prohlášení. „Obvinění nás všechny hluboce zasáhla a bereme je nesmírně vážně. Našim fanouškům chceme říci: Je pro nás důležité, abyste se na našich koncertech cítili pohodlně a bezpečně – před i za pódiem. Odsuzujeme jakýkoli druh obtěžování a žádáme vás: nezapojujte se do veřejných předsudků vůči těm, kdo vznesli obvinění. Mají právo na svůj pohled na věc.

My, jako kapela, však také máme právo – právo nebýt předem odsouzeni.“ Kapela zároveň zrušila večírky plánované po jejich blížících se koncertech v Německu.