Obrázek k článku Ozzy Osbourne a Zakk Wylde mají první společnou novinku po patnácti letech
| Liv Boková | Foto: Sony Music

Ozzy Osbourne a Zakk Wylde mají první společnou novinku po patnácti letech

V pátek se dočkáme (šťastné?) třináctky z dílny Ozzyho Osbournea. 9. 9. vyjde jeho sólový počin právě s tímto pořadovým číslem. Netrpělivci si můžou zkrátit čekání další ochutnávkou, jíž je poněkud vyklidněná píseň s ne příliš optimistickým názvem Nothing Feels Right.

O poznání optimističtější je fakt, že v ní hostuje kytarista Zakk Wylde, a to vůbec poprvé po dlouhých patnácti letech.

Před tím se frontman Black Label Society podílel na albech, z nichž pocházejí Ozzyho největší sólové hity. Konkrétně No Rest for the Wicked z roku 1988, dále No More Tears, Ozzmosis a Down to Earth. Zakk také Ozzyho doprovázel na několika koncertních turné. 

Novinkové album „prince temnot“ je vůbec napěchované hvězdnými spolupracemi. Vzniklo pod producentskou taktovkou Andrewa Watta a hostují na něm páni kytaristi Jeff Beck, Tony Iommi z Black Sabbath, Eric Clapton a Mike McCready, na basu zase Robert Trujillo z Metalliky, Duff McKagan z Guns N’ Roses a Chris Chaney z Jane´s Addiction. O bicí se postaral Chad Smith z Red Hot ChiliPeppers a krátce před smrtí přispěl také Taylor Hawkins z Foo Fighters. Kdo s Ozzym vyrazí na turné k nové desce, bude zajímavým překvapením.

Čerstvě zveřejněná skladba není ani zdaleka jedinou novinkou posledních dnů z Ozzyho tábora. Jednou z nich je i zpráva, že Ozzy už ve čtvrtek 8. září vystoupí na stadionu v Los Angeles při zahájení nové sezóny NFL (Národní ligy amerického fotbalu).

Další je pak oznámení o nové reality show, která má být britskou obdobou The Osbournes, již přesně před dvaceti lety začala vysílat MTV. Původní seriál sledoval život rodiny v jejím domě v Beverly Hills v Kalifornii, ten nový zmapuje stěhování do Buckinghamshire ve Velké Británii. Příští rok by ho měla vysílat BBC.

Ozzy se rozhodl „na stará kolena“ přestěhovat do rodné vlasti. „Nechci zemřít v Americe, nechci být pohřben na trávníku v lese,“ prohlásil s odkazem na slavný hřbitov pro celebrity v Los Angeles. „Jsem Angličan. Chci zpátky… nastal pro mě čas vrátit se domů.“