Obrázek k článku Od Rammstein se distancuje vydavatelství Universal, zpěváka vyšetřuje německá policie
| Lukáš Rešl | Foto: Jan Nožička

Od Rammstein se distancuje vydavatelství Universal, zpěváka vyšetřuje německá policie

Jen krátce poté, co zpěváka začala vyšetřovat německá prokuratura, se nyní ozývá společnost Universal Music Entertainment. Vydavatelství oznámilo, že přerušuje spolupráci s metalovou skupinou a odmítá dělat reklamu na jejich alba.

Případ v kauze Rammstein začíná nabírat na obrátkách a německá metalová superznačka je pod čím dál větším tlakem. Zatímco ve středu 14. června zahájilo berlínské státní zastupitelství vyšetřování Tilla Lindemanna kvůli podezření ze sexuálního obtěžování, o den později ve čtvrtek 15. června se vůči kapele vymezilo i její vydavatelství.

„Obvinění vůči Tillu Lindemannovi nás šokovala a máme největší respekt vůči ženám, které se v tomto případu tak odvážně veřejně vyjádřily,“ uvedla ve čtvrtek společnost Universal Music Entertainment ve svém prohlášení.

Jedna z největších nahrávacích společností na světě je přesvědčena, že úplné vysvětlení obvinění „je bezpodmínečně žádoucí a musí být také v zájmu celé skupiny“. Firma pozastavila všechny marketingové činnosti a způsoby propagace spojené se skupinou.

Vyšetřování sexuálních deliktů a distribuce drog

Okolnosti případu nyní může objasnit německé státní zastupitelství, které kromě sexuálních deliktů Tilla Lindemanna vyšetřuje i možnou distribuci drog. Mluvčí uvedl, že vyšetřování zahájilo na základě vlastního uvážení a také „na základě několika trestních oznámení podaných třetími stranami, které se přímo neúčastnily vyšetřovaných událostí“. Lindemannovi právníci opakovaně obvinění odmítají a jsou podle nich „bez výjimky nepravdivá“.

Zpěvák Rammstein čelí řadě obvinění kvůli sexuálnímu zneužívání žen z „řady nula“, které si kapela pozvala na své večírky po odehraných koncertech. Dívky měla skupině dohazovat ruská castingová režisérka, která byla kapelou po vznesení několika obvinění údajně vyhozena. Kolují také spekulace o možném rozpadu skupiny.