Obrázek k článku Rock for People vyslyšel fanoušky. Prvním headlinerem jsou Bring Me The Horizon
| Šárka Hellerová | Foto: Jonti Wild

Rock for People vyslyšel fanoušky. Prvním headlinerem jsou Bring Me The Horizon

Festival Rock for People oznámil dvě novinky. Zaprvé zde své dvacáté výročí oslaví britská skupina Bring Me The Horizon, která je prvním ze čtveřice headlinerů příštího ročníku. Zadruhé bude opět čtyřdenní – v Hradci Králové se koná od středy 12. do soboty 15. června 2024.

Končí doba ohlížení se za loňským dotaženým a dosud největším ročníkem Rock for People, kterému kralovali Muse, Slipknot či Papa Roach – pozornost se definitivně obrací k příštímu roku. Fanoušci se dočkali prvního jména ze slíbeného čtyřlístku nových headlinerů. Jsou jimi notně žádaní Bring Me The Horizon z anglického Sheffieldu. Do České republiky, kde si ve svých začátcích budovala popularitu divokými klubovými koncerty, se skupina vrátí po roce. Loni řádili ve vyprodané Sportovní hale Fortuna. Přečtěte si víc o „nadupaném večeru plném emocí“.

Na Rock for Poeple se parta kolem Olivera Sykese, jehož výrazný nakřáplý hlas je jedním z důvodů oblíbenosti kapely, vrací po čtyřech letech, během nichž vyrostla natolik, že se letos mimo jiné stala po boku Metalliky a Slipknot headlinerem festivalu Download. „Cítíme pokoru, protože pro kapelu, která vznikla po roce 2000, se zdá být nesmírně těžké stát se headlinery takových akcí, ale nějak se nám podařilo zdolat tu horu a dostat se na vrchol,“ říkal v létě Sykes v rozhovoru pro NME. „Chceme dokázat, že na to máme. Chceme všechny ostatní pokořit a ujistit se, že lidé budou odcházet s pocitem: Zatraceně, oni jsou headlineři. Tak jako jsme to udělali loni na Reading & Leeds. Prostě chceme, aby se lidé dobře bavili.“

Poslední dvě alba kapely, Post Human: Survival Horror z roku 2020 a o rok starší amo, debutovala na prvním místě britského albového žebříčku. Fanoušci nyní očekávají pokračování série Post Human s názvem Post Human: NeX Gen. Nahrávka, na které by se měly objevit mimo jiné již vydané singly LosT či sTraNgeRs, měla vyjít již v půlce září. Kapela pyšnící se dvěma nominacemi na Grammy se ale omluvila a vydání nahrávky, odsunula na leden.