Obrázek k článku GLOSA: Se sladkými kluky Adamem a Sofianem je romantika i na prázdné diskotéce
| Dód | Foto: Mojmír Ševčík

GLOSA: Se sladkými kluky Adamem a Sofianem je romantika i na prázdné diskotéce

Zamilovaný hit Mary Jane, který představuje funkční polohy hlasů Sofiana MedjMedje a Adama Mišíka, útočí na trendy posledních dní a snaží se o letní hit.

Sofian Medjmedj s Adamem Mišíkem natočili funkovou tancovačku, ve které posluchače a diváky videoklipu přivádí na vylidněný parket diskotéky – nočního klubu, kde se právě odehrává sladká romance mezi chlapcem a dívkou.

Ve vizuálu i zvuku funkové skladby i poloze hlasů obou interpretů, které jsou si v podstatě dost podobné, což je dáno i produkcí vokálů, je zaklíčován i aktuální retro trend kožených reklamních bund a feeling vylidněné diskotéky v druhé polovině osmdesátých let. To podporuje i instrumentální složka, ve které dominují synťáky a rytmus drží pohromadě samply legendární sestavy automatických diskotékových bicích Roland TR-909. Náladu Miami Vice a Pomády završují dívčiny na roller skate bruslích.

Text, který se většinou věnuje milostným touhám chlapce k dívce, se pak v několika místech dotýká i vnímání lásky podle současné generace. Obrazy lásky jsou pak v lyrickém podání Mišíka se Sofianem úsporně shrnuty do velmi funkčního „Whats up baby, s tebou se cejtím jako cola light baby, sladká jako Mary Jane baby.“

Dva mladí zpěváci pohybující se v rozmezí popu a R&B se již v minulosti potkali v písni s klipem Ty se díváš. V něm se retro trendu dotkli především vizuálem se starým autem, ale tematicky se zas tak neodlišili. Novinka Mary Jane není už pro svoji zahleděnost do minulosti dvakrát originálním kusem, v tvorbě obou interpretů však představuje spíše to lepší. A jako diskotékový zamilovaný hit léta 2023 skutečně může fungovat. Pokud tedy ještě někde funguje něco jako diskotéky.