Obrázek k článku The best of 2023. Nejčtenějším článkům vládly ženy. Emma Smetana, Uriel i Ewa Farna
| Redakce | Foto: Kubo Križo

The best of 2023. Nejčtenějším článkům vládly ženy. Emma Smetana, Uriel i Ewa Farna

Redakce Headlineru pro vás v posledních dnech ve svém best of zrekapitulovala hudební rok 2023 napříč žánry v sedmi různých kategoriích. Nyní je čas si představit nejčtenější články Headlineru, které v průběhu minulého roku nejvíce zaujaly vás, naše čtenáře.

Nejprve je ale na místě velké poděkování. V roce 2023 naše průměrná měsíční čtenost přesáhla milion zobrazených stránek měsíčně. A v závěr roku jsme se drželi kolem 1,5 milionu, čímž si Headliner udržuje status nejčtenějšího hudebního magazínu v zemi. Bylo to tak i díky  následujícím článkům, které jste rozklikli nejčastěji. Děkujeme vám ale i za vaši pozornost, kterou jste věnovali naší běžné produkci, u níž možná čtenost nejde vždy do sta tisíců, ale za to vás v ní seznamujeme s děním z různých žánrů i pater hudebního světa. 

1. NAŽIVO: Největší koncert Emmy Smetana a Jordana Haje byl krásný jen na pohled

Čtenost - 625 827 (Autor: Tereza Stejskalová)

Emma Smetana a Jordan Haj v téměř plném Fóru Karlín připravili svůj doposud největší koncert. Naše redaktorka Tereza Stejskalová na něj vyrazila s velkým očekáváním. A i když se jí značná část produkce líbila, z vystupujících sršela energie, nakonec kvůli zvuku a dramaturgii odcházela spíše zklamaná. Koncertu i tak dala nadprůměrných 63%. Pro nás překvapivě se vyhoupl mezi nejčtenější články Headlineru vůbec a potvrdil, že o Emmě s Jordanem si zkrátka lidé chtějí číst.  

Foto: Kubo Križo, celý článek zde.

2. „Takovou bolest jsem nezažila.“ Další výpovědi zneužitých fanynek Rammstein

Čtenost - 578 519 (Autor: Lukáš Rešl)

Metalová skupina Rammstein čelila od května minulého roku řadě obvinění ze systematického zneužívání vlastních fanynek. Hlavním terčem kritiky byl frontman Till Lindemann, kterého v červenci obvinily dvě ženy s tím, že je měl vyjma sexuálního zneužívání také zdrogovat omamnými látkami. Z kauzy nakonec Lindemann vyšel čistý, když koncem srpna německé úřady zastavily vyšetřování. Vyústění případu ale přitom tolik čtenářů nezaujalo. 

Foto: Nasty Little Man, celý článek zde

3. NAŽIVO: Jana Uriel Kratochvílová slavila „sedmnáctiny“. Rozdrtila diváky na hadry

Čtenost - 373 035 (Autor: Josef Vlček)

"Janu Kratochvílovou lze vnímat třemi způsoby. Jako kosmickou vizionářku, jako famózní zpěvačku nebo jako zpívající stand up komičku," píše v úvodu své reportáže z klubu Doupě Josef Vlček. Lze k tomu dodat jen to, že Janu Kratochvílovou lze vnímat i jako osobnost, na kterou čteníři zaručeně "kliknou". Nadstandardní čtenost měl i náš titulní rozhovor říjnového Headlineru, stejně jako reportáž z koncefrtu v Lucerně. Na sedmnáctiletou zpěvačku docela výkon!

Foto: Petr Kahoun (Doupě), celý článek zde

4. Kaczi: Nahotou jsem chtěla vyjádřit opravdovost, upřímnost a bezprostřednost

Čtenost - 289 587 (Autor: Daniel Mohr)

Občas je práce s titulky trochu zneklidňující. A přiznáváme, že i pro nás je těžké najít míru vkusu. Ale tenhle vznikl úplně nevinně. V rozhovoru Daniela Mohra se písničkářka Kaczi, vlastním jménem Kateřina Kouláková, rozpovídala o svém životním příběhu a také o tom, proč ve svém úspěšném klipu Nahá skutečně vystupuje nahá. Čtenářský zájem nás zas tak nepřekvapil, ale jestli šlo ve vaší zvídavosti opravdu o hudbu, to si musí zhodnotit každý, kdo kliknul...

Foto: Tom Bartalos, celý článek zde

5. Dekadentní příběh Lady Gaga. Jak se zrodila popkulturní hvězda

Čtenost - 271 738 (Autor: Jarda Konáš)

Kariérní začátky popové senzace Lady Gaga nebyly procházkou růžovým sadem. Její slavný příběh začal vystoupením v klubu Lower East Side, kde ji zmlsaní Newyorčané nevěnovali příliš pozornosti. Aby zaujala, musela podniknout odvážný krok... Máme radost, že vás loni tolik bavilo číst velké příběhy popu, které v Headlineru přinášíme v rubrice Retro. Neděláme si ovšem iluze, u královny šoku Lady Gaga velké čtenosti jistě pomohly i její odvážné fotky.

Foto: Mariano Vivanco, Universal Music, celý článek zde.

6. Zemřel zakladatel Sázavafestu a "fajn chlap" Pavel Kloupar

Čtenost - 229 346 (Autor: Honza Vedral)

Smutné zprávy táhnou. Pavel Kloupar byl zakladatelem multikulturního festivalu Sázavafest, jehož první ročník se uskutečnil již v roce 2001. Na festival dokázal v průběhu let přivést celou řadu světových jmen jako byl Moby, Chumbawamba či Sister Bliss z Faithless. Přestože sám nebyl žádným velkým jménem, ale člověkem z branže, o jeho úmrtí si u nás přečetlo opravdu hodně z vás.

Foto: Profimedia, celý článek zde

7. GLOSA: Český slavík jako vrchol trapnosti. Na co hudba, když stačí bulvár

Čtenost - 193 963 (Autor: Tereza Stejskalová)

Tradiční anketa Český slavík. Nikdo ji nesleduje, ale každý si o ní čte a diskutuje. Za nás ji u televize sledovala Tereza Stejskalová, které se jevila jako vrchol trapnosti,v níž místo hrnců prodával Leoš Mareš vstupenky do O2 arény. Podle reakcí i čísel se na tom Tereza z velkou spoustou vás, čtenářů, shodla. 

Foto: Profimedia, celý článek zde

8. GLOSA: „Táhněte!“ Roger Waters se obořil na fanoušky, kteří znuděně opouštěli sál

Čtenost - 191 279 (Autor: Jarda Konáš)

Roger Waters patřil mezi brblaly minulého roku, který v této bestofce aspiroval na více záseků. Nejvíce jste nakonec četli o koncertní premiéře alba The Dark Side of the Moon Redux v Londýně. Křest alba, na kterém se Waters rozhodl znovu nahrát a přeszpívat padesát let starou klasiku, se totiž poněkud zvrhnul. Když ze sálu začali odcházet diváci znudění tím, že muzikant místo hraní předčítá ze svého životopisu, Waters jim totiž přesně ve svém stylu začal nadávat...

Foto: Live Nation, celý článek zde

9. NAŽIVO: Ewa Farna předvedla strhující pop. Trenky „házel“ i Jaromír Jágr

Čtenost - 166 664 (Autor: Honza Vedral)

Zpěvačka Ewa Farna si poradila s vyprodanou O2 arénou na výbornou. Předvedla spektakuláční a velkoryse působivou show, jež byla plná silných momentů a zanechala silný dojem. „Byl to po všech stránkách výborný a pečlivě připravený koncert, který ve všech odstínech dobře vystihnul hlavní hvězdu, která se tím, co umí a co je do toho ochotna vložit, vymyká většině tuzemského mainstreamu,“ napsal šéfredaktor Headlineru Honza Vedral. A zájmu o koncert odpovídala i čtenost. 

Foto: Barča Chlebová, celý článek zde.

10. Zemřela Milena Palečková z agentury 10:15. Dovezla k nám Leonarda Cohena i Patti Smith

Čtenost - 160 274 (Autor: Honza Vedral)

Náš přehled uzavírá jedna z prvních smutných zpráv roku 2023. 7. ledna zemřela jedna z nejzkušenějších a zároveň nejrespektovanějších českých koncertních bookerek Milena Palečková. Ve své, někdy velmi ostré a nesmlouvavé, branži měla velmi dobrou pověst a vždy pro ni převažovala kvalita vystupujících nad kvantitou velkých jmen. Je škoda, že rozjednaný rozhovor do rubriky Insider už s ní nikdy nedokončíme a historky, které během adrenalinové práce zažila, už se nedozvíme...

Foto: 10:15 Entertaiment, celý článek zde
Milí čtenáři Headlineru. Ještě jednou vám děkujeme za váš zájem v roce 2023. Moc pro nás znamená, že vás baví číst naše zpravodajství, názorové glosy, recenze, rozhovory i příběhy ze světa hudby. I to, že nám odpustíte chyby které u toho někdy uděláme. Headliner je tu deset let, má za sebou rok, kdy dosáhl své historicky nejvyšší čtenosti. A vše oslavíme 14.3. v pražské Malostranské besedě narozeninovým večírkem. Srdečně vás na něj zveme.