Obrázek k článku PĚTATŘICÁTNÍCI. Tomáš Krulich: To je dobře, že Kabát pořád někomu vadí! (5)
| Honza Vedral | Foto: Ondřej Pýcha

PĚTATŘICÁTNÍCI. Tomáš Krulich: To je dobře, že Kabát pořád někomu vadí! (5)

Nejpopulárnější česká rocková kapela slaví pětatřicet let na scéně. Jak a proč se zrovna tahle parta kluků ze špinavých sklepů v Teplicích dostala až do vyprodaných hal po celé zemi? A co všechno u toho zažila? V páté epizodě usedl za mikrofon kytarista Tomáš Krulich. Dozvíte se, jak se setkali se Špalkem, jak rozpoznal v Josefu Vojtkovi zpěváka a jak ho draftoval do kapely. Příběhy písní Žízeň a Šaman a samozřejmě vás čekají i historky z mejdanů.

Ve speciální minisérii podcastů, která dostala název Pětatřicátníci, jsme se rozhodli jít až ke kořenům. A vůbec poprvé popsat, jak vznikl a postupně se utvářel fenomén jménem Kabát.

V prvních čtyřech epizodách jsme s kytaristou Otou Váňou probrali celou historii kapely. Teď přišla řada na ostatní členy. Každou středu si v rámci našeho kanálu Headliner CZ pozveme jednoho z nich, aby do mozaiky příběhu Kabátu přispěl svými vzpomínkami. Tak si u našich podcastů nezapomeňte nastavit odběr. Jako první do redakce společně s Otou dorazil kytarista Tomáš Krulich a rovnou začal se vyprávěním o svých hudebních začátcích, které se kupodivu odehrály na fotbalovém hřišti.

Seriál Pětatřicátníci můžete poslouchat v rámci našeho podcastu Headliner CZ zdarma na Spotify, Apple Podcasty na Seznam.cz a v dalších podcastových servisech. První epizodu si můžete připomenout zde, druhou tady, třetí zde, čtvrtou zde. Titulní článek dubnového Headlineru čtěte zde nebo pohodlně v aplikaci na vašem telefonu či tabletu.

"Hrál jsem tehdy za Teplice. Trenér mi dvakrát řekl, ať se ostříhám. Pak mi dal dokonce deset korun, ať si dojdu k holiči, nebo ať si to zabalím věci a jdu do prdele. Tak jsem se zabalil a šel do tý prdele," vzpomíná Tomáš věcně a se smíchem. Pak už stačilo všechen čas, který dosud věnoval fotbalu, zasvětit kytaře...

Dozvíte se, jak se Tomáš setkal se Špalkem, jak rozpoznal v Josefu Vojtkovi zpěváka a jak ho draftoval do kapely. Příběhy písní Žízeň a Šaman a samozřejmě vás čekají i historky z mejdanů, ze kterých Kabát vyrostl v nejslavnější kapelu v zemi. A vysvětlení, proč je dobře lidem vadit.